بعد مدتها.......

سلام

خدارو شکر فرصتی شد تا دوباره بیام و درباره پسر نازنینم بنویسم

تمام این مدتی که نبودیم اتفاقهای زیادی افتاد یکی دو باری هم سفر رفتیم و مهمترین تحولمون جابجایی خونه بود. البته این باعث شد تا باربد فعلا مهد نره نمیدونم محیط مهد جدیدشو دوست نداشت یا اینکه من تحمل زیادی نداشتم تا باهاش سر و کله بزنم تا به مهد جدید عادت کنه و در مقابل بهونه هایی که برای نرفتن به مهد میاورد خیلی زود کوتاه اومدم و تسلیم شدم.

اما در عوض تو خونه جدیدمون آنقدر اوقات خوب و آرومی و میگذرونیم که باربد دلش نمیخواست با محیط شلوغ و نا آرام مهد عوضش کنه چون مهد کودکشونم خیلی خیلی جمعیتشون زیاد بود.

به این نتیجه رسیدم از وقتی دوران بچه داری و با نرفتن سر کار هماهنگ کردم فرصتهایی و داشتم تا بتونم از دوران کودکی باربد لذت بیشتری ببرم فکر میکنم اگه مجبور بودم از صبح تا عصر وقتشو تو مهد باشه مسلما یک سری از کلاسهاشم تو همون تایم تشکیل میشد و من نمیدیدم پسرم وقتی سر کلاس موسیقیه چه ذوقی داره یا وقتی کلاس سفالش تموم شده همون کاری را که سر کلاس انجام داده دو دستی رو هوا گرفته و داره به طرف من میدوه تا نشونم بده و از خوشحالی و ذوق اینکه نشونم بده نمیتونه درست حرف بزنه و خیلی از موارد مشابه یا مثل بازیهایی که طول روز تو خونه داره انجام میده و من عاشقانه و با لذت ساعتها نگاش میکنم مثل تاترهایی که باهم میریم مثل پارک رفتنهای زیاد غروبهای تابستان و برف بازیهای شادمون تو زمستان.

ممکنه هنگام سر کار رفتنم هم همین فرصتها بود ولی کمتر  برای منی که قراره فقط یک بار این فرصتهارو تجربه کنم لحظه لحظش برام غنیمته.

از خصوصیات اخلاقیش بگم که خیلی تغیر کرده بر خلاف 6 یا 7 ماه پیش که خیلی لجباز و بهانه گیر شده بود در حال حاضر خیلی آرومتر و عاقلتر شده حالا دیگه میتونه با منطق و صحبت خیلی چیزارو بفهمه.

باربد تا سه چهار ماه پیش نمیتونست حرف" ر " خوب تلفظ کنه الان هم دست و پا شکسته درست بکارش میبره و خیلی از کلمات رو روی عادت دوست داره مثل قبل  تکرار کنه و  از  حرفای دیگه مثل "ن" یا "ل" جایگزین کنه دیروز اومده به من میگه مامان نمیدونم چرا همش به بذان میگم بذان نمیتونم بگم بذار.

خیلی هم به ریاضی علاقه داره و مدام داره از من سوال ریاضی و اعداد میپرسه از یک تا صد  که میشماره بعدش شروع میکنه دو رقمی و سه رقمی ها رو کنار هم میچینه و هی از من میپرسه میشه چند البته شفاهی مثلا میگه یدونه 2 و یه هفت چند میشه؟ منم باید سریع بگم 27 اصلا براش سرگرمی شده.

در مورد بازی با همسناش هم خدارو شکر خیلی خوبه و اصلا مشکلی نداره  و خدارو شکر با درسا خانومی دختر خاله نازنینشم رابطش تا حالا خوب بوده و مشکلی نداره درسا عشق خالشه و الان 10 ماهش شده و خیلی هم بلا و دوست داشتنیه .

باربد یه وقتایی که یه چیزی از من میخواد گیر میده که همین الان همین الان.......و کلاهمون میره تو هم تازگیها خیلی کنکاو شده که آدما چرا پیر میشن؟ من نمیخوام هیچکدوممون پیر بشیم منم وقتی جواب درستو بهش دادم خیلی ناراحت شد که نه نمیخوام اینجوری باشه و چند روزی ذهنش درگیر این قضیه بود و هی سوالهای پیچیده از من میپرسید منم قضیه رو به نفع خودم خاتمه دادم گفتم بچه ها اگه ماماناشونو اذیت نکنن مامان باباها هیچوقت پیر نمیشن و همیشه جون میمونن حالا هر وقت مشکلی باهم پیدا میکنیم و نمیخواد کنار بیاد اینو یادآوری میکنم و بارید زود هول میشه میگه نه نه مامان تو رو خدا همین الان به خدا بگو پیرت نکنه باشه من گوش میدم یه وقتایی هم که من خیلی ناچار میشم همون لحظه دستمو میزارم رو صورتم که آی ی ی ی  صورتم درد گرفت دیگه دارم پیر میشم و همون لحظه میگه باشه چشمک

نمایشگاه غنچه های شهر

16 مهر 1390 روز جهانی کودک کانون پرورشی کودکان

روز برفی اول بهمن 1390 باربد و وریا

نمایشگاه غنچه های شهر شهرک آموزشی رانندگی

/ 20 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید

مدرن فا برگزار می کند: کمپین فارسی لایوفید(اشتراک زندگی) – برنامه جهانی غذا برنامه جهانی غذا بزرگترین سازمان بشردوستانه دنیا در مبارزه با گرسنگی است. این سازمان هرساله به طور میانگین به 90 میلیون نفر در بیش از 70 کشور دنیا کمک های غذایی میرساند. “لایوفید” یک کمپین آگاه سازی مشترک برای برجسته کردن وضعیت فجیع جمعیت قحطی زده در شاخ افریقاست.چند سالی است که جهانیان با پدیده ای با نام سامی یوسف آشنا شده اند. این خواننده مسلمان انگلیسی زبان با نگاه جهانی خود به موضوعات مختلف تلاش در به نمایش گذاشتن زیبائی های اسلامی با تلفیق فرهنگ های مختلف و ارزش های انسانی دارد سامی یوسف از همگان درخواست میکند که با خرید تک آهنگ “وعده های فراموش شده” در فرونشانی بحران ایجاد شده سهیم شوند.انجمن صلح طلبان مدرن فا در حمایت از این کمپین جهانی و پیام رسان صلح ، سامی یوسف با همکاری گروه سایبت و خانم سارا ادسون اقدام به برگزاری کمپین فارسی لایوفید و اطلاع رسانی مناسب از این اقدام بشر دوستانه می نماید امید است به یاری شما عزیزان هیچ انسان گرسنه ای در سرتاسر دنیا باقی نماند مدیر کمپین فارسی لایوفید:علی مصلی نژاد(سامی علی)

فاطمه

خیلی باحال بود کلک خیلی خوبیه کلی خندیدم بوس به این پسر ناز

بهار مامان کارن

سلام شراره جان . گل پسری چطوره ؟ ببوسش

سمانـ ه

سلام شراره جون خوبی؟ کم پیدایی دوست خوبم! من نتونستم عکس های باربد نازنین رو ببینم. فکر کنم مشکل از سرعت اینترنته که باز نکرد عکس ها رو. امیدوارم همیشه سالم و سرحال باشید و لب تون خندون[قلب]

شيطوني

سلام دوست خوبم خيلي وبلاگه خوبي داري موفق و سربلند باشي اگه لايق دونستي به سايته منم سر بزن و خوشحالم ميكني اگه منو بذاري لينك دوستانت قول ميدم دوسته خوبي برات باشم به آينده اميدوار باش برات از خدا ميخواهم به اندازه دلت بهت زيبايي بده اين گل ها تقديم تو باد [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

دخترک

سلام همشهری کم پیدایین چرا؟ باربد کوچولو رو ببوسید.[ماچ]

لیلا مامان پویان

سال نو مبارک شراره عزیز برای تو و باربد عزیز سلامتی و شادکامی آرزومندم[قلب]

وحیده مامان پارسا

اینقدر غیبتتون طولانی شده بود که فکر کردم دیگه نمیایید.چقدر خوبه که از کودکی باربد لذت میبرید و این که خودتون متوجه شدید یه دنیا ارزش داره ولی در مورد پیری و استفاده به نفع خودتون فکر نکنم کار درستی باشه.چون یه مدت دیگه که باربد واقعیت رو بفهمه ممکنه دیگه به جوابهای شما در مورد سوالاتش اطمینان نکنه.

زهرا

پسر خیلی خیلی خوشگلیه